O nas

Sklep firmowy Metody Lidii Bajkowskiej.

Niniejszy sklep ZerówkaMuzyczna.pl prowadzi firma EDU EXPO Adam Ługowski, która specjalizuje się w zapewnianiu polskim uczniom i studentom najwyższych standardów nauki za granicą, w szczególności w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Więcej o nas znajdziesz na www.EduExpo.pl.

Siedziba firmy:

Biurowiec Atrium Centrum
Al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa
NIP: 8212028728
REGON: 712541940

Kontakt:

Tel.: 514 600 089

Email: MetodaBajkowskiej (at) gmail.com

Metoda Lidii Bajkowskiej swój naukowy początek inicjuje w latach 1980-1981, kiedy to autorka w ramach prowadzonych badań na studiach doktoranckich stworzyła pierwszą w Polsce zerówkę muzyczną. Ta roczna klasa prowadzona na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki ówczesnej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oparta była własną metodę nauczania autorki. Jej celem było wprowadzenie dzieci do profesjonalnej edukacji muzycznej poprzez pedagogikę zabawy, przygotowanie ich do egzaminów w szkołach muzycznych, a w dalszej konsekwencji zastąpienie takim rocznym programem dydaktycznym samych egzaminów do szkół w polskim systemie edukacji artystycznej.

Ta pierwsza zerówka muzyczna zakończyła się latem 1981 r. wielkim sukcesem – zerówki muzyczne prowadzone są do dziś w wielu miejscach kraju. Ponadto w 1992 r. wysiłki autorki w takiej formy edukacji zostały uhonorowane Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki.

Rok ten był również premierą jej książki pt. “Bajka o Piosence i Nutkach”, w której zawarła ona najważniejsze elementy swojej metody edukacji muzycznej. Książka ta do 2000 r. była wpisana na listę podręczników Ministerstwa Edukacji Narodowej (nauka muzyki w klasach I-III) oraz często rekomendowana programach nauczania dla szkół muzycznych, poradnikach metodycznych i innych publikacjach Centrum Edukacji Artystycznej (instytucja podległa MKiDN). Dzięki ww. publikacji Metoda Lidii Bajkowskiej od blisko trzech dekad wykorzystywana jest szeroko w całej Polsce. Obecnie, tj. w 2020 r. przypada jej 40.lecie.