Właśnie rusza przedsprzedaż nowej książki Lidii Bajkowskiej pt. “Nutki z Królestwa Muzyki”.

Tytuł ten jest kontynuacją (drugą częścią) bestsellerowej “Bajki o Piosence i Nutkach“, która w latach 1992-1996 osiągnęła rekordową sprzedaż 600.000 egzemplarzy, a dzięki wznowieniu jej w 2017 r. nakład ten został już przekroczony. Zarówno “Bajka…” i “Nutki z Królestwa Muzyki” to książki przygodowe dla dzieci, które jednocześnie sprawdzają się doskonale w edukacji muzycznej – zarówno w oświacie (przedszkola, szkoły podst.) i edukacji artystycznej (szkoły muzyczne, zerówki muzyczne).

Nutki z Królestwa Muzyki” czekały na możliwość publikacji blisko trzy dekady. Ze względu na zawirowania gospodarczo-prawne (m.in. tzw. “dziki kapitalizm”) przed laty pojawiły się także “zawirowania” związane z prawami autorskimi do “Bajki…”, przez co autorka książki nie mogła jej wznowić ani zrealizować planów na stworzenie kontynuacji serii książek o przygodach Dzieci-Nutek (spersonifikowanych nut, bohaterów obu tytułów). Szansa ta pojawiła się dopiero w 2016 r. po wyprostowaniu kwestii praw autorskich oraz wznowieniu “Bajki…”  w 2017 r. (przy udziale środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Dzisiejsza premiera “Nutek z Królestwa Muzyki” również została zrealizowana przy udziale środków Ministra KiDN w ramach programu “Muzyczny Ślad” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

“Nutki z Królestwa Muzyki” do dalsze przygody bohaterów “Bajki…” w nowej stylistyce graficznej. Premierowy tytuł przypomina wcześniej poznane zagadnienia oraz rozszerza zakres wiedzy muzycznej, dzięki czemu obie publikacje mogą być wykorzystywane niezależnie od siebie. Obie książki stanowią doskonale pozycje literatury dziecięcej i jednocześnie kompendium wiedzy muzycznej, które stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu profesjonalnej nauki gry na fortepianie lub pozostałych instrumentach muzycznych.

Seria wydawnicza: “Bajka o Piosence i Nutkach” oraz “Nutki z Królestwa Muzyki”

Dodaj komentarz